Zestaw do karaoke

Bez kategorii

Zestaw do karaoke - rankingŚpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…” Pamiętasz tę piosenkę? W XXI wieku słowa te mają nieco inny wymiar, bowiem zestawy do karaoke możemy kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, wybierając spośród szerokiego asortymentu wielu producentów. Podpowiadamy jak dobrać najlepszy sprzęt do karaoke, który sprawi radość zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Jaki zestaw do karaoke kupić?

Istnieje wiele rodzajów zestawów. Warto wiedzieć jakie rodzaje sprzętu producenci oferują aby zdecydować się na najlepsze rozwiązanie, które będzie użyteczne w naszym przypadku.

 • Zestaw karaoke do wieży – podłączany do wieży, która jednak musi mieć wbudowane wejście na mikrofon.
 • Zestaw karaoke do  DVD – dzięki sprzętowi muzyka oraz tekst będą odtwarzane na DVD
 • Zestaw karaoke do komputera – podłączany przy użyciu USB. pozwala na odtwarzanie muzyki
 • Zestaw karaoke do smarftona – umożliwia odtwarzanie muzyki oraz tekstu w smartfonie
 • Zestaw karaoke do telewizora – umożliwia bezpośrednie podłączenie do telewizora
 • Zestaw karaoke z wbudowanym akumulatorem – jest to atrakcyjne rozwiązanie, pozwalające na użytkowanie zestawu w dowolnym miejscu
 • Zestaw karaoke „all in one” – zawierający wszystkie niezbędne elementy do zorganizowania zabawy w karaoke. W przypadku zestawu “Wszystko w jednym” nie ma konieczności używania innych urządzeń.
 • Zestaw karaoke – „magiczny mikrofon” –  w jego skład wchodzi mikrofon oraz urządzenie, które podłącza się do telewizora. Istotne jest to, że mikrofon posiada zazwyczaj gotowy zestaw utworów, ale istnieje możliwość podłączenia do niego nośnika pamięci z nagranymi piosenkami.
 • Zestaw karaoke z wbudowanym bluetooth’em – dzięki połączeniu bluetooth zestaw do karaoke przesyła obraz i dźwięk przy użyciu Internetu z tabletu czy też telefonu.

W tym miejscu warto podkreślić, że największą popularnością cieszą się zestawy “wszystko w jednym”. Jest to wygodna forma zabawy, nie wymagająca dodatkowych podłączeń oraz zastanawiania się czego jeszcze potrzebujemy przed rozpoczęciem zabawy i jak podłączyć dane urządzenie.

Profesjonalny sprzęt do karaoke domowego – co powinien zawierać?

Jeżeli zależy nam na tym, aby zestaw do karaoke był jak najbardziej profesjonalny, szczególną uwagę powinniśmy poświęcić wzmacniaczowi oraz mikrofonowi.

Mikrofon jest bardzo istotnym elementem każdego zestawu.  To od jego jakości zależy jakość wydobywającego się z głośnika dźwięku. Jeżeli zestaw karaoke ma być użytkowany do celów półprofesjonalnych, warto kupić mikrofon dobrej klasy. Jeżeli jednak cały sprzęt będzie wykorzystywany do amatorskiego wykonywania utworów, zdecydowanie wystarczający będzie mikrofon dynamiczny. Jeżeli zaś chodzi o wzmacniacz to mamy dwie opcje, a mianowicie

 • decydujemy się na kupienie wzmacniacza, który odpowiada konkretnemu sprzętowi do karaoke, który jest dokładnie dopasowany do posiadanego przez nas sprzętu
 • podłączamy wzmacniacz standardowy – nie posiada tylu opcji, co wyżej wymieniony, jednak jego uniwersalność sprawia, że podłączymy go do każdego zestawu karaoke

Masz dzieci? Karaoke to świetne rozwiązanie

Karaoke dla dzieci to świetny pomysł na spędzaniu czasu zarówno z rodzicami, jak i z rówieśnikami. Zestawy karaoke dedykowane najmłodszym użytkownikom mają bajkowy, często dyskotekowy wygląd i zdecydowanie zachęcają do śpiewania.

Dzieci bardzo chętnie korzystają z takich funkcji jak efekt echo czy pokazy świetlne. Zestaw powinien oczywiście zawierać regulację głośności, a te bardziej zaawansowane mają nawet wbudowaną kamerę. Kupując zestaw karaoke dla dzieci możemy być pewni, że zabawa potrwa minimum kilka lat.

Za ile można kupić karaoke?

Przedział cenowy zestawów jest ogromny, wynosi on bowiem od kilkudziesięciu złotych (50 zł) do nawet kilku tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że za kilkaset złotych ok. 300 zł kupimy kompletny zestaw do zabawy, o wysokiej jakości. Warto również sprawdzić serwisy ogłoszeniowe, gdzie można nabyć sprzęt w dużo niższej cenie.

Samodzielne składanie zestawu

Wybierając sprzęt do karaoke, możemy sami skompletować i złożyć jego poszczególne elementy. Najważniejszy jest tu wzmacniacz, do którego podłączamy mikrofon.

 • Zestawy “all in one” zawierają wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia wspólnej zabawy w śpiewanie.
 • Jeżeli jednak wybierzemy zestaw podłączany do smartfona, komputera czy tabletu, powinniśmy mieć oprogramowanie, które umożliwi wyświetlanie tekstu.
 • W przypadku telewizora i kina domowego sprawa jest o tyle prosta, że wystarczy włożyć płytę z podkładami oraz tekstami.

Zestaw do karaoke Ranking

Wybór odpowiedniego zestawu lub pojedyńczego sprzętu do karaoke może być problematyczne, szczególnie dla początkujących użytkowników. Dlatego przygotowaliśmy, krótkie zestawienie ciekawych propozycji od naszego partnera firmy nokaut, gdzie możesz porównać dany produkt w różnych sklepach internetowych oraz wybrać najbardziej interesującą ofertę. Ranking zestawów do karaoke jest uzupełniany na bieżąco, dlatego masz gwarancje najświeższych ofert.

Pomogliśmy Ci w wyborze wymarzonego sprzętu? Zostaw komentarz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *