Zestaw Car Audio - Recenzja

Zestaw Car Audio – TOP 5

Poradniki

Fabryczne nagłośnienie szczególnie u młodych osób w starszych samochodach nie spełnia ich wymagań. Jednak można poprawić jakość dźwięku nie dużym kosztem, inwestując w tak zwany tuning „Car Audio” . Jednak dla wielu początkujących użytkowników samochodów dobór odpowiedniego sprzętu może być problematyczny. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę oraz jakie elementy wyposażenia będą odpowiednie i najbardziej efektywne.

Na co zwrócić uwagę?

Przed zabraniem się do zmiany wyposażenia Car audio warto zbadać obecne wyposażenie muzyczne auta oraz umiejscowienie. Najprostszym sposobem będzie analiza książeczki auta, jeśli jej nie posiadamy na stronach producentach możemy znaleźć książki danych modeli aut.

Jeśli nadal nie możemy znaleźć odpowiednich parametrów można zrobić to samemu na własną rękę. Bierzemy coś do notowania i do roboty.

  1. Sprawdź radio, jaki rodzaj złącza posiada? Jaką moc posiada? Czy posiada interesujące dla ciebie opcje jak np. bass booster? Wszystko to sprawdzimy po sprawdzeniu numeru seryjnego radia. Można to zrobić najczęściej z naklejki na odwrocie radia.
  2. Sprawdź kable – czy wszystkie głośniki grają? Jeśli któryś nie gra możliwe, że instalacja audio jest uszkodzona, będziemy musieli to sprawdzić przed montażem nowej. Być może będzie potrzeba zamówić więcej kabla.
  3. Sprawdź głośniki – większość głośników będzie już stara a świetność dźwiękowość i technologie ma daleko w tyle. Warto sprawdzić moc głośników, w większości przypadków wystarczy podłączyć wzmacniacz samochodowy to poprawy jakości, ponieważ radio może nie dawać rady z daną ilością głośników
  4. Sprawdź umiejscowienie – sprawdź rodzaj wnęk auta szczególnie na głośniki. Wyróżniamy typy owalne oraz okrągłe. Koniecznie sprawdź wymiary, inaczej nie będziesz mógł zamontować w oryginalne głośników. Zobacz też czy posiadasz wygłuszone wnętrze.

 

Co do Car Audio? – nasze TOP 5

W zależności od budżetu i naszych wymagań oczekiwania mogą być zupełnie inne, dlatego wyszczególniliśmy tylko najważniejsze rzeczy do Car Audio.

  1. Radio samochodowe – najważniejsza rzecz w Car Audio, w rozwiązaniach budżetowych samo dobre radio może obsłużyć spokojnie 4 głośniki bez dodatkowego wzmacniacza. Jaką moc powinno posiadać? Moc wzmacniacza 4x 50 W spokojnie starczy do dobrej jakości dźwięku. Zdecydowanie nie warto oszczędzać na chińskich modelach, które posiadają bardzo niską moc poniżej 10 W na głośnik co daje tragiczną jakość dźwięku.
  2. Głośniki – podstawa naszego sprzętu. Standardowo powinniśmy wybrać 4 głośniki dobrej jakości. Warto poszukać coś u producentów jak JBL czy Pionner u nich jakość zawsze idzie z ceną. Warto, aby moc głośników była dopasowana pod moc radia. Np. kupując radio o mocy 400 W, o takiej samej mocy rekomendowane są głośniki. Warto też dopasować głębokość montażową do naszego auta
  3. Wzmacniacz samochodowy – „must have” jeśli zależy nam na bardzo dobrej jakości dźwięku oraz radio samochodowe jest zbyt słabe na obsługę mocnych głośników. W takim przypadku zakup wzmacniacza samochodowego będzie dobrym wyborem.
  4. Mata wygłuszająca – wielu początkujących audiofilów zapomina o macie wygłuszającej. Jest ona bardzo tania i często sam montaż poprawia na wystarczającym poziomie jakość dźwięku.
  5. Kable – bardzo ważne to mocne bale, o odpowiedniej izolacji i zabezpieczeniach. Dobrze, gdy posiadają dodatkowe bezpieczniki. Podstawa dobrego car audio to dobry kabel. Polecani producenci? Znajdziesz ich w filmie.

Podsumowanie

Złożenie dobrego zestawu Car Audio nie jest wcale takie proste. Jednak stosując się do naszych wskazówek będziesz w stanie zamontować podstawowy sprzęt, który poprawi jakość muzyki w Twoim samochodzie

Videoporadnik

Na sam koniec.. wprowadzenie do Car Audio od podstaw krok po kroku

Zdecydowanie warto, zainteresować się powyższym materiałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *