Wzmacniacz samochodowy

Bez kategorii

Wzmacniacz samochodowy Caliber - rankingKażdy z nas na pewno lubi umilać sobie czas dobrą muzyką. Jeśli podczas długiej jazdy lubimy słuchać muzyki warto wtedy zaopatrzyć w porządny wzmacniacz dla lepszej jakości dźwięku. Dzięki niemu możemy słuchać naszej muzyki głośniej oraz efekty dźwiękowe będą bardziej zrozumiałe podczas słuchania głośnej muzyki oraz nasza muzyka będzie mieć lepszy bas. W dzisiejszym naszym artykule podpowiadamy jaki dobry wzmacniacz samochodowy wybrać? oraz jak go dobrze podłączyć. Zapraszamy do czytania 🙂

Wzmacniacz samochodowy właściwości

Wzmacniacz służy przede wszystkim do poprawy jakości dźwięku. Montując nasz wzmacniacz możemy liczyć na czerpanie dużo większej przyjemności z jazdy dzięki wyższej jakości odtwarzanego dźwięku. Dzięki niemu możemy lepiej wczuć się w klimat muzyki dzięki czemu nasza podróż mija o wiele przyjemniej niż przy słuchaniu muzyki z podstawowych głośników samochodowych.

Najważniejsze parametry przy wyborze to:

 • Ilość dostępnych kanałów – 2 lub 4 kanały, im więcej tym więcej sprzętu audio w aucie będziemy mogli podłączyć.
 • Moc skuteczna RMS – informuje jaka jest rzeczywista moc przenoszona przez wzmacniacz samochodowy przykładowo: 2 x 95 W. Im większe RMS tym jakość dźwięku będzie lepsza.
 • Moc maksymalna – Często mylona jako wyznacznik zakupu dobrego wzmacniacza. Wbrew pozorom nie jest to najważniejszy parametr. Często szczególnie chińscy producenci zawyżają moc maksymalną nawet do 2000W jednak ich moc RMS jest dużo niższa od popularnych marek. Pamiętajcie RMS jest w tym przypadku najważniejszy.
 • Pasmo przenoszenia – Częstotliwość dźwięku, pozwala na późniejszą synergię i dodatkową konfigurację radia samochodowego pod dany typ muzyki. Pasmo to najczęściej zakres 10 Hz – 100 kHz. Dla niższych dźwięków np. dla słuchania śpiewu niższy zakres będzie wydajniejszy, natomiast dla typów techno, rock wyższy zakres kHz będzie wydajniejszy.
 • Zasilanie – 12V lub 14,4 V warto dobrać je pod możliwości naszego samochodu. Wiele nowszych samochodów oferuje różne typy zasilania, natomiast starsze są raczej dostosowane do klasycznego 12V. Warto mieć to na uwadze przy zakupie.

Jaki wzmacniacz samochodowy wybrać?

Na rynku jest wiele dobrych i bardzo dobrych wzmacniaczy samochodowych lecz ,który wybrać?

Kilka propozycji dla spełniających kryteria średnio wymagających użytkowników

Wszystko zależy od naszych wymagań oraz budżetu. Jeżeli zależy nam na naprawdę ogromnej mocy i wysokiej jakości basie mogę śmiało polecić wzmacniacz Pioneer GM-A5702 jest on wysokiej jakości wzmacniaczem w porównaniu do jego ceny. Kosztuje niecałe 600zł a oferuje nam ogromną moc do 1000W przez co możemy naprawdę być mile zaskoczeni jakością odtwarzanego dźwięku. Jest on nie wielki i bardzo poręczny, bez problemu możemy go zamontować i nie będzie nam przeszkadzać.

Inną nieco tańszą alternatywą jest wzmacniacz Alpine PMX-F640 ma on moc skuteczną RMS (2Ω) 4 x 75 oraz stosunek sygnału do szumu 90 dB. Jest jeszcze mniejszy niż poprzedni wzmacniacz co daje nam dużą swobodę.

Popularni producenci – czyli na kogo zwrócić uwagę?

Na rynku istnieje wiele dobrych firm produkujących wzmacniacze do naszych aut. Każda z nich wyróżnia się innymi cechami. Uchodzące za jedne z najpopularniejszych marek prosperujących na rynku są między innymi

 • Sony,
 • JBL,
 • Pioneer.

Firmy te są najbardziej rozpoznawalnymi na rynku ze względu na posiadaną jakoś tworzonych przez nich urządzeń w porównaniu do ceny. Oferują nam wysoką jakość dźwięku oraz trwałości wzmacniaczy w stosunkowo dobrej cenie.

Prócz nich są firmy nieco mniej znane lecz godne polecenia takie jak Manacor czy chociażby Alpine. Marki te są z średniej półki lecz nie oznacza to ,że należy je omijać. Produkują również sprzęt godny uwagi.

Czy warto kupić wzmacniacz do auta?

Jeżeli jesteśmy fanami muzyki, nie możemy się z nią rozstać lub chociażby lubimy posłuchać dobrej muzyki podczas jazdy warto zaopatrzyć się w wzmacniacz ze względu na lepszą jakość naszego dźwięku.

Wzmacniacz samochodowy daje nam ogromne pole do popisu:

 • możemy bawić się wysokiej jakości basem
 • możemy słuchać głośnej muzyki bez tak zwanego blaszanego dźwięku
 • możemy słuchać muzyki w dobrej jakości zarówno w niskich i wysokich tonach
 • mamy możliwość dowolnej konfiguracji całego zestawu naszego “car-audio”

Warto pokusić się o zakup takiego sprzętu, może nam pomóc o wiele lepiej znosić długie podróże lub po prostu dać nam ogromną radość z jazdy naszym autem. Każda osoba będzie zachwycona nagłośnieniem w naszym samochodzie. Jeśli często przewozimy pasażerów, zakup wzmacniacza samochodowego może być dodatkowym atutem.

Wzmacniacz samochodowy do 300 zł

Jest ogrom wzmacniaczy w każdym przedziale cenowym. Jeżeli nasz budżet nie pozwala nam na najwyższej jakości sprzęt nie oznacza wcale ,że możemy zapomnieć o naszym wzmacniaczu. Postaram się przedstawić kilka modeli wzmacniaczy do kwoty 300zł aby każdy z nas mógł pokusić się zakup takiego sprzętu nie tracąc tym na jakości odtwarzanego dźwięku czy trwałości samego urządzenia.

I. Pierwsza propozycja Mac Audio MPExclusive 2.0 – Jest to jeden z najbardziej popularnych modeli wśród wzmacniaczy do 300zł , możemy go dostać już za około 310zł. Jest on wzmacniaczem marki KENWOOD. Posiada moc wyjściowa znamionowa RMS @ 4 ohm: 120 W oraz 160W. Jego pasmo przenoszenia to pasmo przenoszenia: 5 – 3000 Hz oraz ma wbudowane podbici Bass Boster a jego moc muzyczna wynosi 500W. Ciekawa propozycja dla mniej wymagających użytkowników.

II. Druga propozycja jest wzmacniacz Sony XM-N502 ma wbudowany filtr dolnoprzepustowy poprawiający bas oraz automatyczna kontrola termiczna. Ma moc wyjściową 500W oraz 2 x 65 W (4 omy), 2 x 85 W (2 omy), 2 x 175 W (BTL). Wzmacniacze są naprawdę wysokiej jakości w porównaniu do kwoty wynoszącej 300zł.

Jak podłączyć wzmacniacz do radia ?

Na prośbę naszych użytkowników przygotowaliśmy, krótki poradnik, jak podłączyć wzmacniacz samochodowy

 1. Uziemienie ujemnego bieguna akumulatora oraz jego odłączenie
 2. Podłączenie uziemiającego kabla do wzmacniacza. Wg. instrukcji
 3. Oprawa bezpiecznika w odległości nie większej niż 30cm od dodatniego bieguna akumulatora
 4. Odcięcie kawałka kabla zasilającego. Wg. instrukcji
 5. Podłączanie kabla zasilającego i wzmacniacza z oprawą. Wg. instrukcji
 6. Podłączenie kabla RCA oraz innych wyjść z radiem
 7. Podłączenie wyjścia REMOTE/REM w radiu samochodowym
 8. Podłączenie bezpiecznika
 9. Gotowe

UWAGA: Przedstawiona wersja jest wersją uproszczoną, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dołączonej do wzmacniacza samochodowego instrukcji. Naszej wersji NIE NALEŻY brać jako prawidłowej wersji, a tylko jako dodatkowe informacje. Różne typy wzmacniaczy i radia samochodowe mogę wymagać innych połączeń i zastosowań.

Poradnik video

Wzmacniacze samochodowe – Ranking

Poniżej przygotowaliśmy krótki ranking z kategorii: wzmacniacz samochodowy. Parametry brane pod uwagę to cena, jakość oraz gwarancje producenta. Znajdziesz tutaj uznane marki w korzystnych cenach. Masz swoje propozycje? Napisz do nas na kontakt@earmania.pl dodamy określony wzmacniacz do rankingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *