transmiter fm - jaki ?

Transmiter FM

Polecane

jaki transmiter fm wybrać?Słuchanie ulubionego utworu podczas podróży do miejsca docelowego to nierzadko wymóg konieczny związany z jazdą samochodem. Dzięki przekaźnikowi FM, dobrej jakości podróż staje się wygodna, szybka oraz pełna pozytywnych doznań akustycznych.

Potrzeba modelowego kierowcy, ukazanego powyżej, może być również spełniona poprzez posiadanie portu USB w radioodtwarzaczu. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i w tym miejscu pojawia się właśnie rozwiązanie zastępcze, jakim jest transmiter FM. Podpowiadamy jaki transmiter FM warto wybrać.

Jak działa transmiter FM?

Transmiter jest urządzeniem elektronicznym wykorzystywanym w telekomunikacji do wytwarzania fal radiowych w celu przekazywania lub wysyłania danych za pomocą anteny. Nadajnik jest w stanie wytworzyć prąd przemienny o częstotliwości radiowej, który jest następnie podawany do anteny, a ta z kolei emituje fale radiowe. Istnieje wiele rodzajów nadajników, w zależności od używanego standardu i rodzaju urządzenia.

Transmiter FM wykorzystuje puste częstotliwości dostępne w radiu i odtwarza muzykę przy użyciu głośników pojazdu. Urządzenie zasadniczo konwertuje dźwięk z przenośnego urządzenia na sygnał radiowy FM. Sygnały te odtwarzane są przez radioodtwarzacze samochodowe lub inne przenośne radia po wyszukaniu odpowiedniej częstotliwości.

Jednak warto pamiętać, że nie wszystkie pojazdy są wyposażone w porty USB. Szczególnie stare modele nie wykazują możliwości, które mogłyby służyć do celów przesyłania sygnału.

Transmiter emituje sygnał po podłączeniu do gniazda zapalniczki, które nominalnie przystosowane jest do napięcia 12V, choć niektóre można zastosować w ciężarówkach o napięciu 24V.

Przed dokonaniem zakupu konieczne jest sprawdzenie powyższego faktu w celu idealnego dopasowania. Inną możliwością jest zasilanie przy użyciu wbudowanego akumulatora, dzięki czemu podłączenie do gniazdka nie będzie wymagane.

Transmiter FM zalety posiadania

zalety posiadania

Z tego powodu, użytkownicy radioodbiorników dedykowanych na płyty CD, czy nawet kasety magnetofonowe, nie będą musieli rezygnować ze swoich starych i sprawdzonych urządzeń. W łatwy sposób, z użyciem pendrive’a z nagraną muzyką lub przy użyciu transmisji Bluetooth ze smartfona, można będzie zaangażować radioodtwarzacz samochodowy w odsłuch z większym impetem.

Zalety: 

  • zestaw głośnomówiący – z uwagi na funkcję zestawu głośnomówiącego, odbieranie telefonu podczas jazdy przestanie wiązać się z niebezpieczeństwem
  • możliwość słuchania komunikatów głosowych
  • możliwość słuchania muzyki z innego samochodu
  • jakość dźwięku – kolejnym atrybutem tego sprzętu jest poprawa jakości dźwięku oraz komfort regulacji głośności podczas jazdy

Wspomniana jakość dźwięku zależy od kilku czynników. Są nimi między innymi głośniki samochodowe, a także jakość radia i samego transmitera samochodowego. Droższe modele będą gwarantować, rzecz jasna, lepszą jakość, jednak szeroki asortyment zapewnia również tańsze opcje, które mogą wystarczyć.

Rynek drobnych sprzętów tego typu jest dość szeroki, z racji czego wybór odpowiedniego nadajnika FM może przysporzyć problemów.

Jaki transmiter samochodowy wybrać?

Wybór transmitera, jak w przypadku wszystkich innych, zależy przede wszystkim od zasobności portfela kupującego. Rozrzut cenowy kształtuje się od 15 zł do 700 zł w przypadku rozbudowanych przekaźników np. o nawigację samochodową. W najniższej kategorii cenowej, transmiter do 100 zł, wbrew pozorom, może zapewnić główne wymagania kupującego. Warto w tej grupie zwrócić uwagę na przekaźniki o nazwie Arkas BT71D, Xenic C30S, oraz Dexim DFA003B.

Bluetooth opcjonalnie

transmiter fm bluetooth

Technologia Bluetooth odpowiada za sprawne, bezprzewodowe łączenie kilku urządzeń. Łączy się z kompatybilnymi urządzeniami, a także przekształca te, które nie mają funkcji bezprzewodowej, a jedynie strumieniową.

Istnieją nadajniki Bluetooth zaprojektowane specjalnie dla domu i telewizji oraz pojazdów, a niektóre mają również funkcję odbiornika. Najlepszy nadajnik Bluetooth jest przystępny cenowo, niezawodny i łączy się z wieloma urządzeniami i zestawami słuchawkowymi.

Warto zadbać, aby nasz transmiter FM posiadał opcję bluetooth, pozwoli nam to na wykorzystanie urządzenia w wielu dodatkowych czynnościach.

Transmiter FM – Opinie użytkowników

Generalnie, niska cena w połączeniu z funkcjonalnością stanowi powód do zadowolenia kupujących i zdecydowana większość opinii stanowi pozytywny wydźwięk w reakcji na urządzenie.

Oto kilka przykładów:

Marek “Zdecydowanie lepiej kupić transmiter fm za 50zł. W tej cenie kupisz dobry model bez szumów i zniekształceń, a w bonusie otrzymasz pilot. Szczególnie wygodnie jak masz pasażerów i mogą bez problemu zmieniać utworki. Jeżeli jesteś wymagającym słuchaczem do polecam transmiter za 100 zł. Fenomenalny dźwięk bez utraty sygnału no i elastyczny pałąk. Potwierdzają to też opinie i testy”
Tomasz “Ja kupiłem transmiter kasetowy bo niestety na nowe radio mnie nie stać adapter kosztował 10 zl i śmiga pięknie”

Reasumując

Według niektórych użytkowników, emitowany przy użyciu transmitera dźwięk nie gwarantuje wysokiej jakości niezależnie od ceny, ponieważ w zestawieniu z odtwarzaczami MP3, czy CD zdecydowanie przegrywa. Nawet jeśli rzeczywiście jakość dźwięku jest niższa niż oczekiwania, dla innych użytkowników nie zawsze jest ona istotą zakupu.

Transmiter FM natomiast świetnie sprawdzi się w rękach kupujących, którzy nie posiadają nowoczesnego odtwarzacza w samochodzie, a nie chcą wydawać znacznie większych pieniędzy na ten zakup.

Transmiter FM – Ranking 2019

Dla naszym użytkowników przygotowaliśmy, krótki ranking z kategorii: jaki transmiter FM warto kupić?. Do analizy użyliśmy popularności produktów na serwisie społecznościowym nokaut. Zachęcamy również do przekazania opinii na temat swoich urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *