Słuchawki nauszne

Bez kategorii

słuchawki nauszne ranking 2019Aby stwierdzić, czy słuchawki nauszne są dobre trzeba wziąć pod uwagę.. ich dopasowanie do właściciela. Do jego potrzeb, ale też upodobań. Nie u każdego sprawdzą się więc te same modele. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze tych właściwych.

Ze względu na konstrukcję słuchawki dzielą się na douszne, nauszne oraz wokółuszne. Dwa ostatnie rodzaje często są ze sobą mylone, szczególnie w sklepach. A szkoda, bo różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim jakością dźwięku i komfortem użytkowania. Dziś ograniczymy się wyłącznie do stricte nausznych.

Zalety i wady słuchawek nausznych

Słuchawki nauszne mają za zadanie „leżeć na uszach”. Nie mogą więc być duże, okalać dokładnie ucha. To niesie za sobą pewne konsekwencje w ich działaniu, a dokładniej w izolacji od dźwięków zewnętrznych. Może nie są idealne dla zawodowego muzyka, ale podczas dojazdów do pracy sprawdzą się jak najbardziej. Jakie jeszcze mają zalety?

 • są lekkie, niewielkich rozmiarów
 • często można je zmniejszyć dzięki opcji złożenia
 • większość modeli wyposażona jest w mikrofon, więc mogą być używane również podczas rozmów telefonicznych.

Mają one również swoje słabe strony, wsród których możemy wymienić:

 • gorszą izolację od otoczenia niż w innych typach słuchawek
 • jakość dźwięku nie jest najwyższa
 • komfort użytkowania, a dokładniej dyskomfort związany z uciskaniem i obcieraniem ucha.

Po pierwsze: do czego? Jakie słuchawki douszne wybrać ?

Aby dobrać konkretny model słuchawek warto zastanowić się, jakie zadanie mają spełniać. Jeśli przeważnie będą służyły do muzyki puszczanej ze smartfona warto  wybrać słuchawki o tak zwanej niskiej impedancji, w przedziale 16-32 Ohm. Przy używaniu ich w połączeniu ze stacjonarnymi źródłami wartość ta powinna być większa i wynosić co najmniej 50 Ohm.

Kolejnym ważnym parametrem są dB. Wysoki poziom SPL, czyli maksymalnego ciśnienia akustycznego, spełni swoją rolę szczególnie u miłośników głośnej muzyki. 105-110 dB oznacza, że uda uniknąć się zniekształceń dźwięku nawet przy wysokich poziomach głośności.

Warto też zwrócić uwagę na jeszcze jedną wartość, a mianowicie pasmo przenoszenia, wyrażaną w specyfikacjach za pomocą jednostki Hz. Przeciętny człowiek słyszy dźwięki do 15000 Hz, ale najwyższej jakości słuchawki mają zakres wynoszący nawet 51000 Hz. Do codziennego użytku nie muszą więc być aż tak bardzo zaawansowane i 20000 Hz na pewno zaspokoi gust większości ludzi na ziemi.

Wybieramy słuchawki: do 100 i do 200 zł

Przyjrzeliśmy się dokładnie dostępnym na rynku modelom. Oto kilka naszych typów. Na te słuchawki nauszne warto zwrócić uwagę. Głównym kryterium, którym się kierowaliśmy przy wyborze, jest stosunek ceny do jakości dźwięku i wykonania. Poniższe modele udowadniają, że nie trzeba wydawać fortuny, aby posiadać zadowalającej jakości sprzęt.

Słuchawki nauszne do 100 zł:

 • Pioneer SE-M631
 • Superwlux HD330
 • AKG F52
 • Sennheiser SNH-HD-2-10
 • Superlux HD669

Słuchawki do 200 zł:

 • Sennheiser RS 120 II
 • Sony  MDR-XB650BTB
 • Audio-Technica ATH-M30X
 • ISK HD9999
 • Sennheiser HD 559

Sony – gwarant najwyższej jakości

Szczególnie godne polecenia są słuchawki marki Sony. Mają nowoczesny desing oraz rozwiązania technologiczne.

Funkcja EXTRA BASS gwarantuje mocny i głęboki dźwięk. Najnowsze modele sięgają przeważnie do rozwiązań bezprzewodowych. Tu pojawia się kolejna zaleta produktów tej marki, a mianowicie czas pracy na akumulatorze wynoszący około 30 h! Występują one w wielu wersjach: zarówno pod względem parametrów, jak i kolorystycznych. Bez problemu trafią w gust każdego słuchacza!

Na kablu czy bez? Słuchawki bluetooth to dobry wybór

Każde słuchawki muszą być połączone ze źródłem dźwięku. Jeszcze niedawno był to tylko i wyłącznie kabel. Obecnie coraz częściej na rynku można wybrać też bezprzewodowe słuchawki. Zazwyczaj dzięki bluetooth można je połączyć z dosłownie każdym urządzeniem.

Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest wygoda użytkowania – brak kabli i co z tym związane uszkodzeń oraz znacznie większy zasięg, wynoszący zazwyczaj kilkadziesiąt metrów. Musimy jedynie pamiętać, aby je naładować, co nie dotyczy klasycznych modeli.

Na jakie się zdecydować? Podsumowanie

Przy obecnej ilości modeli rynku wybór nie jest łatwy. Warto jednak pamiętać, że przeciętny człowiek nie odczuje jednak żadnej różnicy w jakości dźwięku pomiędzy średnią półką cenową a naprawdę wysoką. Wybór modelu bezprzewodowego będzie znacznym ułatwieniem w codziennym użytku.

Oczywiście  najważniejsze są osobiste preferencje użytkownika i to nimi powinien się kierować każdy kupujący. Warto, również postawić na sprawdzonego producenta jak SONY czy PANASONIC, dzięki czemu mamy gwarancję jakości oraz zachowania najwyższych standardów.

Warto, również zapoznać się z ciekawym materiałem

Słuchawki nauszne – Ranking

Wybór odpowiednich słuchawek może być problematyczny, szczególnie dla początkujących użytkowników. Poniżej udostępniamy listę rankingową popularnych słuchawek nausznych dopasowanych do różnych preferencji. Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 do ustalenia rankingu były brane pod uwagę takie czynniki jak ilość pozytywnych opinii, popularność oraz cena.

Dziękujemy za przeczytanie,

Jeśli to nie problem zostaw feedback, pomoże nam to w dalszym rozwoju serwisu.

Pozdrawiamy,

zespół earmania.pl 

Maciek Szpak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *