Słuchawki gamingowe

Bez kategorii

Słuchawki gamingowe dają możliwość maksymalnego odbioru gry, akcji, bodźców zamierzonych przez twórców. Słuchawki do gier zwykle wyposażone są w mikrofon służący do interrelacji z innymi użytkownikami i graczami. W dzisiejszym artykule podpowiadamy na jakie warto zwrócić uwagę.

Parametry techniczne słuchawek na jakie warto zwrócić uwagę przed zakupem, to:

  1. Pasmo przenoszenia – określające przedział dźwięków obsługiwanych przez urządzenie. Pasma określane są w jednostkach Hz i najczęściej obejmują częstotliwości pomiędzy 20 Hz a 20 k Hz. Jest to zupełnie wystarczający zakres.
  2. Impedancja to opór słuchawek, mierzony w Ohmach. Im wyższy opór – tym większa odporność słuchawek na zakłócenia oraz szumy, ale przekłada się to na bardziej ciche działanie słuchawek. Przy mniejszym oporze szumy nie będą już tak skutecznie eliminowane, ale słuchawki mogą działać głośniej. Opór słuchawek warto dobrać do oporu urządzenia, z którym mają działać. Jednak rozpiętość parametru między 16 a 64 Ohm daje całkiem dobre działanie w większości sytuacjach.
  3. Efektywność słuchawek, to praktycznie tyle, co ilość decybeli, którym  jest w stanie sprostać dany model. Wielu osobom wystarcza wartość 95 dB. Należy pamiętać o wpływie głośnych dźwięków na nasze uszy i słuch.

Słuchawki – wady i zalety.

Słuchawki - wady i zalety

Konstrukcje słuchawek z mikrofonem.

W wielu sytuacjach przydaje się mikrofon przy słuchawkach gamingowych, więc dobra kombinacja słuchawkowo-mikrofonowa to na pewno będzie dobry wybór dla gracza. Jednakże czasami mikrofon jest zbędny i przeszkadza w wygodnym użytkowaniu słuchawek.

Rozwiązanie przynoszą słuchawki z odpinanym mikrofonem. Czasami też warto zainwestować w dobrej jakości słuchawki, a w zamian za to dokupić oddzielny, stojący mikrofon. Wtedy w razie awarii słuchawek lub mikrofonu – wymieniamy tylko jedną z tych rzeczy.

Słuchawki zamknięte lub otwarte.

Oba rozwiązania mają swoich przeciwników i zwolenników. Zalet słuchawek zamkniętych należy przede wszystkim ich rewelacyjna izolacja od otoczenia. Dźwięk w słuchawkach zamkniętych jest mocniejszy i pełniejszy, szczególnie niskie tony i nie ulega rozproszeniu Do użytkownika nie docierają dźwięki z zewnątrz, a głosy ze słuchawek nie przeszkadzają otoczeniu. Wadą zamkniętych słuchawek jest większa szkodliwość dla uszu.

Do zalet słuchawek otwartych należy: lepsza wentylacja ucha. Głośnik w słuchawkach otwartych ma większe szanse na prawidłowe działanie i odtwarzanie dźwięku najwyższej klasy – nie dochodzi tu do wzrostu ciśnienia i odbijania fal od obudowy, jak w przypadku niektórych modeli zamkniętych. Wadą słuchawek otwartych jest brak izolacji od otoczenia – dźwięki z zewnątrz są słyszalne przez użytkownika, a odgłosy ze słuchawek są słyszalne na zewnątrz.

Do cech dobrych słuchawek, w których spędza się czasami kilka godzin w ciągu dnia, będzie też należało wykonanie. Istotny jest elastyczny pałąk i miękkie nausznice oraz dobra wentylacja.

Przed zakupem – Jakie słuchawki gamingowe wybrać?

Zanim zdecydujemy się na zakup słuchawek gamingowych warto rozważyć ich cechy, parametry techniczne i wizualne. Dobrze przejrzeć ofertę cenową, aby wiedzieć, czego można się spodziewać po wejściu do sklepu stacjonarnego czy internetowego. Co może być decydujące przy wyborze?

  • jakość dźwięku, którą można odczytać na podstawie parametrów technicznych – przede wszystkim pasma i oporu
  • odpowiednia długość przewodu lub wybór słuchawek bezprzewodowych
  • waga – gdyż zbyt ciężkie konstrukcje mogą męczyć przy użytkowaniu
  • zintegrowany mikrofon, jeżeli takie wyjście jest dla nas najbardziej optymalne i wygodne podczas grania

Słuchawki gamingowe do 100 zł

Tracer Outlaw Czarne

Wśród słuchawek gamingowych do 100 zł warty polecenia jest model Tracer Outlaw. Mają one szerokie pasmo przenoszenia 30 – 16 k Hz. Wbudowany mikrofon wygląda bardzo estetycznie i nie wadzi nawet, gdy się go nie używa.

Słuchawki gamingowe do 200 zł

Razer Kraken Pro V2

Słuchawki Razer Kraken Pro V2 Green to bardzo dobry wybór dla bardziej wymagających graczy. Głośniki z magnesami neodymowymi doskonale przenoszą dźwięk zaś impedancja 32 Ohm do dobry kompromis pomiędzy brakiem szumów a wysoką mocą.

Słuchawki Razer

Słuchawki Razer wiodą obecnie prym wśród propozycji różnych producentów.Szeroki asortyment o urozmaiconych parametrach pozwala na wybranie idealnego modelu dla każdego. Słuchawki tego producenta cieszą się dobrymi opiniami w świecie graczy komputerowych (sprawdzić je możesz tutaj). Reklamowana przez producenta aktywna redukcja szumów przynosi niezakłóconą przyjemność słuchania.

 

Słuchawki gamingowe Ranking i Podsumowanie

Słuchawki gamingowe nie są może wyborem na całe życie, ale dla własnego komfortu warto wybrać dobry i sprawdzony produkt. Warto zadbać, by użytkowało się je z przyjemnością i by cieszyły funkcjonalnością.

Poniżej udostępniamy ranking słuchawek z przeznaczeniem do rozgrywek e-sportu. Zachęcamy również do umieszczenia opinii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *