Słuchawki douszne

Bez kategorii

Słuchawki douszne - rankingSłuchawki douszne w porównaniu do słuchawek ,które nakładamy na uszy wyróżniają większym komfortem podczas noszenia ze względu iż nie ciążą nam na głowie oraz w każdej chwili wyciągnąć jedną słuchawkę i bez problemu możemy wtedy wykonywać swoje obowiązki oraz jednocześnie słuchać muzyki.

Słuchawki douszne na pewno dają nam o wiele mocniejszy dźwięk ze względu ,że wkładamy je bezpośrednio do uszu, lecz to nie jest wcale idealnym rozwiązaniem dlatego ,że możemy w ten sposób uszkodzić nasz słuch. W naszym artykule podpowiadamy jakie słuchawki douszne warto wybrać? oraz na jakich producentów warto zwrócić uwagę.

Słuchawki douszne – główne zalety

 • Słuchawki douszne mają swoje unikalne właściwości takie jak dużo większa wygoda podczas noszenia ich w porównaniu do słuchawek nakładanych na uszy.
 • Posiadają  bardzo dobre basowe brzmienie.
 • Słuchawki wkładane do uszu zazwyczaj posiadają technologię zajmującą się wygłuszaniem tłumu, dzięki temu będziemy mogli skupić się na naszej muzyce czy też audiobooku podczas gdy za oknem czy w innej części domu panuje ogromny hałas.
 • Słuchawki z wyższej półki oferują nam nie tylko bardzo dobre basowe brzmienie czy dobre wygłuszenie otoczenia ale także zapewniają nam długotrwałość czy też bardzo dobre wykonanie. Dzięki czemu noszenie ich dłuższy czas , nie będzie nam sprawiało bólu od obtarć czy też innych tego typu rzeczy.

Słuchawki douszne jakie wybrać?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup słuchawek dousznych warto przemyśleć 3 kroki.

 1. Do czego mają one nam służyć?
 2. Jakie posiadają właściwości?
 3. Jakim budżetem dysponujemy?

Na rynku istnieje wiele rodzajów słuchawek między innymi słuchawki sportowe czy klasyczne słuchawki ,które znane są każdemu. Więc ,które wybrać ?

I. Słuchawki sportowe najlepiej zdają egzamin jeżeli używamy je tylko podczas treningów ponieważ gwarantują nam pewność ,że nie będziemy musieli ich poprawiać co kilka chwil oraz dają nam ogromną swobodę dzięki połączenia bluetooth. Wadą słuchawek sportowych jest ,że na co dzień nie nadają się do zwykłego użytkowania ze względu na ich kształt.

II. Klasyczne słuchawki douszne ,które możemy dostać w każdym sklepie są one najlepszym rozwiązaniem gdy  zależy nam na wysokiej jakości wydawanego dźwięku oraz wygodzie w noszeniu ich w normalnych warunkach.

Popularni producenci

Na rynku istnieje wiele bardzo dobrych firm produkujących naprawdę wysokiej jakości sprzęt ,co nam daje ogromne pole do popisu przy wyborze naszych słuchawek.

Jednymi z najpopularniejszych producentów są między innymi słuchawki firmy JBL czy Sony. Sprzęt tych marek jest wybierany najczęściej ze względu na wysoką jakość w porównaniu do ceny.

Słuchawki douszne JBL – Najczęściej wybieranymi modelami słuchawek firmy JBL są np. JBL T290 czy JBL T110. Mają one bardzo dobre basowe brzmienie, posiadają dodatkową funkcje mikrofonu dzięki ,której możemy rozmawiać bez zdejmowania słuchawek co bardzo umila nam korzystanie z nich. Ich zaletą jest długi kabel ,który daje nam ogromną swobodę . Słuchawki tej firmy zasługują na wyróżnienie dlatego ,że możemy je dostać już za niespełna 80zł oraz za wysoką jakość wykonania w tej półce cenowej.

Słuchawki douszne Sony – wyróżniają się z powodu ich niesamowitego designu oraz idącego w parze solidnego wykonania. Najczęściej wybieranymi modelami tej firmy są to SONY MDR-EX15LPB czy SONY MDR-XB50APB. Mają one piękne brzmienie dzięki czemu możemy spędzać ogromną ilość czasu i zachwycać się naszą ulubioną muzyką. Ich zaletami są szczególnie długi kabel oraz wbudowany mikrofon.

Słuchawki douszne do 50 zł

Jeżeli dysponujemy małym budżetem nie oznacza to ,że nie możemy sobie pozwolić na zakup wysokiej jakości słuchawek. Najczęściej wybieranymi modelami słuchawek w kwocie 50zł są SONY MDR-EX15LPB czy JBL T110.

Słuchawki douszne do 100 zł

Jeżeli zależy nam na wyższej jakości sprzętu warto dopłacić i cieszyć się z niesamowitych doznań. Najpopularniejszymi modelami słuchawek do 100zł są między innymi JBL T210 oraz JBL T290

Głośna muzyka a zdrowie

 • Kupując słuchawki warto pamiętać o swoim zdrowiu. Często słuchając głośno muzyki nie zdajemy sobie sprawy, że trwale uszkadzamy słuch, który prędzej czy później da o sobie znać. Jak zadba o zdrowie słuchając muzyki?
 • Warto słuchać muzyki do danego zakresu głośności i nie wykorzystywać maksimum możliwości sprzętu.
 • Warto robić systematyczne przerwy np. gdy słuchamy muzyki w pracy. Rekomendowany zakres przerw to 10 min na każdą godzinę słuchania muzyki
 • W przypadku słuchawek dousznych warto nieco zmniejszyć poziomy basów, które w długim okresie mogą być szkodliwe

Bardzo ważne – głośność słuchanej muzyki nie powinna przekraczać 85 decybeli. Ponieważ powyżej tego zakresu w łatwy sposób może dojść do uszkodzenia ślimaka i komórek słuchowych.

Bezprzewodowe czy przewodowe?

Kolejnym ważnym parametrem na który warto zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek dousznych jest ich rodzaj. Do wyboru mamy zarówno modele przewodowe jak również bezprzewodowe zasilane technologią bluetooth. Jakie będą odpowiednie?

Słuchawki douszne przewodowe dobrze się sprawdzą u osób o mniejszym budżecie, oraz ceniących sobie normalne użytkowania do codziennych zadań.

Słuchawki douszne bezprzewodowe będą głównie przeznaczone dla sportowców, do minusów można zaliczyć ich nieco gorszą wydajność od klasycznych przewodowych słuchawek oraz często brak opcji rozmowy przez wbudowany mikrofon. Ceny słuchawek bezprzewodowych są też relatywnie o 50% wyższe niż w przypadku słuchawek klasycznych.

 

Słuchawki douszne Ranking

Przygotowaliśmy, również dla Państwa krótki ranking, które uwzględnia najbardziej popularne słuchawki douszne z serwisu nokaut. Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Masz jakieś propozycje nowych tematów? Chcesz podzielić się swoimi odczuciami? Zostaw komentarz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *