radio samochodowe opinie. recenzje

Radio samochodowe

Rankingi

Radio samochodowe Vordon HT-175BTSzukanie radia samochodowego jest trudnym zadaniem. Dokonanie złego wyboru może kosztować Cię czas, pieniądze i zbędny wysiłek. Zanim wydasz swój ciężko zarobiony dochód, upewnij się, że dostajesz najlepszy radioodtwarzacz samochodowy, który spełni Twoje wszystkie wymagania. Podpowiadamy jakie radio samochodowe warto wybrać oraz na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań.

 

Radio samochodowe co powinno posiadać?

Wybór nowego radia samochodowego wymaga wykonania kilku czynności, w tym określenia budżetu oraz funkcji, których szukasz. Musisz, przede wszystkim, ustalić jakie jest fabryczne ustawienie radioodtwarzacza oraz rozmiar jego głowicy, która będzie dopasowana do Twojego pojazdu.

Radioodtwarzacze samochodowe występują w dwóch odmianach: pojedynczej i podwójnej DIN. Wybór pomiędzy pojedynczym a podwójnym systemem stereo samochodu jest podyktowany przez obudowę jednostki głównej usytuowanej w desce rozdzielczej pojazdu.

Radioodtwarzacz to zarówno mózg, jak i serce twojego samochodowego systemu audio, a także część, z którą będziesz bezpośrednio sterować za kierownicą. W celu podjęcia świadomej decyzji powinieneś zapoznać się ze specyfikacją, która zadecyduje o jego być albo nie być.

Podsumowując, przy wyborze warto zwrócić uwagę na:

  • rozmiar wnęki na radia w swoim aucie tak aby była możliwość dopasowania do kupowanego radia
  • rodzaj DIN
  • gwarancję producenta
  • marka producenta, polecane SONY, VORDON, AUDIO CORE
  • opinie użytkowników danego modelu

 

Radio z zestawem głośnomówiącym

Jabra Talk 5

Zestaw głośnomówiący to przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo

Znane są nam wszystkim kampanie reklamowe. Kierowca odrywa wzrok od drogi i zaczyna wiercić się lub przeszukiwać kieszenie, aby odebrać dzwoniący telefon. Nagle życie kierowcy kończy się w zetknięciu z rozpędzonym TIRem.

Rozproszenie uwagi podczas prowadzenia pojazdu to czyste niebezpieczeństwo. Co więcej, dzięki większej liczbie państw wprowadzających restrykcyjne prawa “za kółkiem”, uzyskanie zintegrowanego z samochodem zestawu głośnomówiącego pozwala zaoszczędzić Ci wysokich mandatów, a nawet kary więzienia na skutek spowodowania wypadku.

Podczas gdy najlepszym wyborem jest całkowite unikanie połączeń podczas jazdy, dzwonienie w trybie głośnomówiącym stanowi bezpieczną alternatywę.

Dla kogo radio z modułem Bluetooth?

Jeśli posiadasz stary pojazd, a moduł Bluetooth nie jest w nim fabrycznie zainstalowany, możesz wybrać nowy radioodtwarzacz samochodowy z funkcjami Bluetooth. Większość urządzeń Bluetooth wymaga zakupu dodatkowych modułów odbiornika, które umożliwiają kierowanie połączeń z podłączonego telefonu komórkowego przez system stereo do głośników samochodowych.

Te dodatkowe zestawy Bluetooth często są dostarczane z zewnętrznym mikrofonem, który można przymocować do deski rozdzielczej lub osłony przeciwsłonecznej samochodu. Niektóre inne zaawansowane systemy mają wbudowane funkcje połączeń Bluetooth.

 

Radio 2 DIN

1 czy 2 DIN do auta infografika

Czym jest radio 2 din?

Podwójne jednostki DIN z dużym ekranem dotykowym zapewnią Ci wygodę i satysfakcję. Stereofoniczne głośniki Double DIN są dobrym wyborem dla osób, które bardziej interesują się odtwarzaniem DVD, nawigacją GPS lub lustrzanym odbiciem aplikacji.

Minusem dla stosowania tego typu rozwiązań jest rozproszenie uwagi. Konieczność poświęcenia większej ilości czasu na manipulowaniu z odbiornikiem, to istotne niebezpieczeństwo na drodze, dlatego warto pamiętać, że nie zawsze to, co innowacyjne będzie lepsze.

wejście 1 DIN -Jeśli Twój pojazd ma pojedynczą jednostkę czołową DIN, przednia płyta czołowa powinna mierzyć około 180 x 50 mm. Pojedyncze odbiorniki DIN zajmują mniej miejsca w porównaniu z odpowiednimi podwójnymi nadajnikami stereo samochodu.

wejście 2 DIN – Z drugiej strony, jeśli ma podwójną jednostkę czołową DIN, przednia płyta będzie dwa razy wyższa i będzie mierzyć w przybliżeniu 180 x 100 mm. Podwójne stereofoniczne diody LED zajmują więcej deski rozdzielczej i posiadają funkcję obsługi dużych kolorowych ekranów dotykowych.

 

Jakie radio samochodowe wybrać?

Ceny odtwarzaczy samochodowych kształtują się w granicach od 100 do nawet kilku tysięcy złotych. Wpływ na to ma oczywiście marka urządzenia, ale przede wszystkim właściwości jakimi się charakteryzuje.

Prym w tym temacie wiodą podzespoły dźwiękowe marki Kenwood, Blaupunkt oraz Pioneer.

Warte uwagi są również urządzenia spod szyldu Philipsa, Sony, a także Samsunga, które stanowią rozwiązania zdecydowanie tańsze. Jeśli interesuje Cię radio samochodowe do 100 zł, warto zapoznać się z ofertą wyszukiwarek allegro, czy ceneo, które zapewniają rozwiązania niskobudżetowe.

Ekspert radzi, obejrzyj video jakie radio samochodowe wybrać do swojego modelu auta.

 

Radio samochodowe USB

Czy radio powinno posiadać port USB?

Istnieje duża szansa, że w którymś momencie Twój smartfon lub odtwarzacz multimedialny wymagał będzie doładowania energii.

Radioodbiornik samochodowy, który zakupisz, powinien więc mieć:

  • co najmniej jeden, port USB do odtwarzania plików MP3, AAC lub WMA z urządzeń pamięci flash
  • wejście analogowe 3,5 mm do uniwersalnej łączności

W dzisiejszych czasach urządzenia mobilne, a zwłaszcza smartfony stają się uniwersalne i wszechobecne. Stały się ważnym gadżetem w dzisiejszym świecie, ponieważ pozwalają nam uzyskać dostęp do różnych wszechobecnych usług.

Dlatego właśnie konieczność posiadania portu USB stanowić będzie podstawę do zakupu radia o takiej specyfikacji.

 

Podsumowanie

podsumowanie jakie radio samochodowe wybrać

Ważne, abyś finalnie zadał sobie kilka pytań.

1.Czy szukasz odtwarzacza CD, MP3, a może potrzebujesz obu tych opcji?

2.Czy będziesz używać radioodtwarzacza do oglądania DVD po zaparkowaniu, a może włączysz dzieciom bajkę podczas jazdy?

3.Chcesz wykonywać połączenia telefoniczne i strumieniować muzykę za pomocą połączenia Bluetooth?

Odpowiedzi na te powyższe pytania pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru odtwarzacza. System audio w Twoim samochodzie w końcu zyska na wyglądzie oraz zapewni odpowiedni poziom dźwięku, który zadowoli Ciebie oraz podróżujących z Tobą pasażerów.

 

Radia samochodowe – Ranking 2019

Szukasz optymalnego dla siebie rozwiązania? Sprawdź nasze propozycje z kategorii: najlepsze radia samochodowe. Nasz ranking uwzględnia opinie ekspertów oraz opinie użytkowników. Mamy nadzieję, że uda Ci się znaleźć swój wymarzony sprzęt car audio. Zapraszamy również do komentowania naszego artykułu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *