Mikrofon bezprzewodowy

Bez kategorii

Mikrofon bezprzewodowy Chord Ranking, OpinieJeżeli występujemy na scenie lub prowadzimy przemówienia zdecydowanie potrzebujemy dobrej jakości mikrofon, aby każdy ze zgromadzonych mógł nas dobrze słyszeć. Powszechne mikrofony trzeba podłączyć długimi kablami co może być nieco uciążliwe. Nie każdemu może to odpowiadać ponieważ ciągnięty za sobą kabel będzie się haczył oraz przeszkadzał nam pod nogami.

Warto wtedy przemyśleć zakup mikrofonu bezprzewodowego, da nam to możliwość poruszania się z nim bez najmniejszego problemu oraz w pełni mobilnego występu. W naszym artykule podpowiadamy jaki mikrofon bezprzewodowy warto kupić do kwoty 100 i 300 zł oraz wypiszemy wady i zalety takiego rozwiązania.

Co powinien mieć dobry mikrofon?

Dobry mikrofon bezprzewodowy powinien:

 • posiadać funkcje bluetooth, dzięki której bez problemu będziemy mogli się połączyć z każdym zewnętrznym urządzeniem
 • posiadać duży zasięg powyżej 20 metrów, abyśmy mieli swobodę ruchu podczas wystąpienia lub koncertu
 • dobrą wytrzymałość baterii – czas pracy powinien wynosić minimum 5 godzin
 • pasmo częstotliwości – dla optymalnej jakości rekomendowana wartość to 100Hz – 10KHz
 • redukcja ECHO – często pomijana opcja jednak bardzo ważna w otwartych pomieszczeniach
 • regulacja parametrów – dobry mikrofon bezprzewodowy powinien posiadać opcję ustawienia podstawowych basów, sopranu

Popularny mikrofon bezprzewodowy Shure – rozwiązanie dla profesjonalistów

Jedną z najbardziej popularnych firm produkujących mikrofony jest firma Shure. Wyprodukowała ona jeden z najlepszych mikrofonów jakim jest model SHURE SM WIRELESS BLX24/SM58. Jest on profesjonalnym mikrofonem w cenie około 1tys. Zł . Jego czas pracy wynosi nawet 14 godzin nie przerwanej pracy, posiada zasilanie nadajnika – 2 x ogniwo AA (R6).

Jego pasmo pasmo przenoszonych częstotliwości przez system – 50Hz-15.000Hz a dynamika wynosi 100dB. Ma on również 8 zakresów częstotliwości dla różnych krajów. Mikrofon bezprzewodowy Shure to jedno z najlepszych rozwiązań dla profesjonalistów. Warto, również zapoznać się z materiałem.

Wady i zalety mikrofonu bezprzewodowego

Zalety

Zaletami mikrofonów bezprzewodowych są na pewno:

 • możliwość zabrania go ze sobą, możemy go użyć w każdym miejscu.
 • mikrofony bezprzewodowe świetnie sprawdzają się dla przewodników, przewodnicy mogą spokojnie prowadzić wycieczkę mając ze sobą zaledwie mikrofon oraz małe urządzenie pod ,które jest on podłączony
 • szeroki zakres zastosowań
 • długi czas pracy na baterii

Wady

 • bateria – jedną z największych wad mikrofonów bezprzewodowych jest na pewno bateria, jeżeli nam się wyczerpie nie będziemy mogli prowadzić naszego spotkania bez wymiennych baterii
 • jakość dźwięku – inną ważną rzeczą na temat mikrofonów bezprzewodowych jest na pewno gorsza jakość niż w mikrofonach podłączanych kablem wprost do urządzenia.
 • zasięg – z reguły mikrofony bezprzewodowe posiadają zasięg od 10 do nawet 40 metrów, wybierając słabszy model może nie spełnić naszych oczekiwań. Warto wybrać urządzenie o zasięgu minimum 20 metrów.

Mikrofon bezprzewodowy do 100 zł – Propozycje earmania.pl

Nie każdy może sobie pozwolić mikrofon za tysiąc zł. Lecz nie oznacza to braku możliwości zakupienia dobrego mikrofonu. Na rynku istnieje wiele firm oferujących nam mikrofony dobrej jakości w rozsądnej cenie.

Najpopularniejszymi mikrofonami do 100zł są między innymi

 • Mikrofon karaoke Q9 posiada możliwość połącznie bluetooth, co daje nam możliwość łączenia się  z naszymi urządzeniami najmniejszego problemu. Działa jako samodzielny ,przenośny głośnik oraz posiada wejście USB.
 • Mikrofon bezprzewodowy UHF marki Chord – rozwiązanie trochę ponad budżet, bo cena to 125 zł. Jednak mamy gwarancje jakości z jakiej znana jest firma Chord oraz dobrą jakość dźwięku.

Mikrofon bezprzewodowy do 300 zł -Propozycje earmania.pl

Wybierając mikrofon do 300zł mamy większe pole do popisu, ponieważ możemy wtedy zakupić mikrofon naprawdę wysokiej jakości. Jednymi z najbardziej popularnych modeli w tej kategorii cenowej są między innymi:

 • Mikrofon Voice Kraft VK-9917 – Ma on dobry zasięg do 40m, jego atutem jest brak zbędnych szumów oraz jest on na baterie , które możemy dostać w każdym sklepie więc w razie potrzeby gdy wyczerpią nam się poprzednie baterie wystarczy kupić i włożyć nowe.
 • Mikrofon Vonyx WM512C – Inna alternatywą za 300 zł jest Bezprzewodowy zestaw mikrofonowy firmy Vonyx ma on podwójny odbiornik , Częstotliwość pracy: 200.175MHz / 201.400MHz. Posiada zasilanie Zasilanie: AC100~240V 50-60Hz oraz stosunek sygnału do szumu wynosi 85dB. Ciekawe rozwiązanie dla profesjonalistów.

Mikrofon bezprzewodowy – Ranking 2019

Przygotowaliśmy dla Państwa również ranking mikrofonów bezprzewodowych popularnych marek w współpracy z serwisem nokaut.

Poniżej znajdują się najbardziej popularne mikrofony w stosunku cena/jakość oraz minimalnej popularności na poziomie 50 sprzedaży w miesiącu. Ranking na bieżąco aktualizujemy. Ostatnia aktualizacja 02.01.2019. Masz inne propozycje? Napisz w komentarzu, dodamy go do naszego rankingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *