Kino domowe

Bez kategorii

Kino domowe - RANKING

Kino domowe jest to bardzo dobra alternatywa dla ludzi ,którzy nie mają czasu lub też do najbliższego kina dzieli nas kilka dobrych kilometrów. Taki zestaw daje nam możliwość choć w połowie poczuć się jak w kinie poprzez wysokiej jakości efekty dźwiękowe. Kino domowe składa się z amplitunera ,dzięki niemu mamy możliwość ustawić jak nam się podoba nasze małe kino domowe , oraz oczywiście w skład wchodzą głośniki ,które możemy umiejscowić w każdym zakątku naszego pokoju.

Zdecydowanie sprzęt pozwala na fajne odczucia oglądania swoich ulubionych filmów i seriali na serwisie Netflix. Podpowiadamy jakie kino domowe warto kupić? jakie są wady i zalety? oraz jakie marki są najpopularniejsze. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Kino domowe wady i zalety

Kino domowe ma swoje zalety a także i swoje wady.

Zalety:

  • Jedną z najważniejszych zalet jest bardzo dobre nagłośnienie dzięki ,któremu można odwzorować seans w prawdziwym kinie.
  • Kino domowe będzie nam służyć wiele lat jeżeli wybierzemy odpowiedni sprzęt.
  • Kompletny zestaw, wybierając kino domowe nie musimy składać całego sprzętu samodzielnie. W skład sprzętu często wchodzą głośniki 5.1, soundbar oraz subwoofer. Wszystko złożone przez producenta w celu dostawy jak najlepszej jakości stereo i video.

Wady

  • Wadą kina domowego jest głównie cena
  • Kolejną wadą jest jednak gorsza jakość efektów specjalnym, aniżeli ma się to w kinie tradycyjnym
  • W razie usterki to my ponosimy koszt naprawy

Jakie kino domowe wybrać?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup kina domowego warto zastanowić się z jakiej firmy skorzystać ,która z nich oferuje najwyższe parametry w danym przedziale cenowym. Firm na rynku istnieje wiele najbardziej rozpoznawalnymi są miedzy innymi Samsung , Sony , Lg  ,Yamaha czy Denon. Więc ,która wybrać?

Kino domowe od Samsung’a – Pierwsza propozycja

Firma Samsung produkuje wysokiej jakości sprzęt w przestępnej cenie dowodem na to jest model Samsung HT-J5500 zestaw zawiera amplituner oraz kilka par głośników ,są one małe i mamy możliwość postawić je gdzie nam się tylko podoba. Jest to jedna z zalet tego modelu. Inna alternatywą nieco droższą dla firmy Samsung jest Samsung HT-J5550W. Model jest sporo większych rozmiarów lecz posiada niesamowity design więc możemy śmiało ustawić nasz zestaw na widoku. Atutami tego zestawu jest wysoka jakość dźwięku oraz wymieniony już design. Kino domowe od samsung’a możemy nabyć już od 600 zł, co jest dobrą proporcją ceny do otrzymanej jakości.

Kino domowe od Sony – Druga propozycja

Sony jest bardzo dobra firmą produkująca naprawdę dobry sprzęt (chyba każdy z nas o niej słyszał?). Ceny sprzętu mogą przerażać (często powyżej 1000zł) lecz co najwazniejsze jakość idzie w parze z ceną. Naprawdę warto zwrócić uwagę na sprzęt od Sony model BDV-N7200W posiada maksymalną moc do 1200 W oraz zawiera wiele funkcji między innymi możliwość połączenia Wi-Fi czy Bluetooth. Do zalet sony można wyróżnić zdecydowanie możliwość odtwarzania technologii 4K oraz możliwość odtwarzania filmów 3D

Kino domowe od LG – Trzecia propozycja

Zaletą firmy LG jest niska cena. Produkuje sprzęt naprawdę dobrej jakości w bardzo niskiej cenie. Na przykład LG BH6430P zestaw kosztuje naprawdę niewiele a jakość jest niesamowita. Model jest bardzo poręczny mamy wiele możliwości rozstawienia go oraz posiada znakomity design pasujący do każdego pomieszczenia. Jeśli ktoś szuka budżetowego rozwiązania kino domowe od LG będzie rozsądnym wyborem.

Kino domowe od Yamaha – Czwarta propozycja

Yamaha jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku. Sprzęt tej firmy cechuje się wysoką jakością oraz długotrwałością. Najpopularniejszymi modelami są między innymi Yamaha HTR-2071, Prism Audio Tornado  jest to naprawdę spory zestaw ,posiada ogromne głośniki ,które dają nam niesamowite brzmienie. W rozwiązaniach kina Yamaha normą jest system głośników 5.1 (Onyx) oraz dołączony korektor dźwięku.

Kino domowe od Yamaha – Piąta propozycja

Denon nie jest najpopularniejszą marka lecz produkuje urządzenia o bardzo dobrej jakości ,które są warte uwagi. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych modeli są Denon AVR-X1400H, Eltax Monaco 5.0 bardzo drogi zestaw lecz posiadający ogromną ilość funkcji oraz urozmaiceń i Denon AVR-X520BT, Eltax Explorer HCP dużo tańszy odpowiednik zasługujący na uwagę ze względu na jakość dźwięku oraz niższą cenę.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Przed kupnem naszego kina domowego warto uwzględnić kilka czynników.

  1. Ile miejsca posiadamy w pomieszczeniu?
  2. Ile funduszy możemy przeznaczyć na zakup kina domowego?
  3. Jakie mamy potrzeby? Czy wystarczy nam jakość 720p czy szukamy czegoś o najwyższej jakości 4K
  4. Czy potrzebujemy dodatkowych wrażeń jakie daje np. dołączony subwoofer?

Gdy już będziemy pewni jak ma wyglądać nasz zestaw warto przejrzeć ofertę każdej firmy aby wybrać najbardziej odpowiadające dla nas kino domowe.

Ceny kin domowych

Rozbieżność cenowa jest całkiem spora. Jeśli zależy nam na bardzo dobrej jakości, powinniśmy poszukać czegoś od z wielkiej czwórki wymienionej w artykule. Kino domowe dobrej jakości będzie nas kosztowało minimum 2000 zł.

W przypadku, gdy zależy nam na podstawowych wrażeniach, mniejszej ilości funkcji oraz zadowolimy się jakością 720p, znajdziemy w tej cenie kina domowe mniej znanych producentów. Jest to przedział 300 – 1000 zł.

Ciekawostka:

Najbardziej popularnym kinem domowym w grudniu 2018 jest KINO JAMO S628 HCS3 BLACK wg. serwisu Allegro.

Tanie kino domowe do 500 zł

Dla osób szukających taniego kina domowego, przygotowaliśmy zestawienie możliwego wyboru.

I. Voice Kraft VK1004

Zestaw Kina Domowego 5.0 VK1004

II. Zestaw od Skytronic

Zestaw kolumn KINA DOMOWEGO 5.0 Skytronic

Kino domowe – Ranking Earmania.pl

Poniżej przedstawiamy nasz ranking z kategorii: kino domowe dla Ciebie. W naszym zestawieniu uwzględniliśmy parametr cena/jakość oraz ogólne opinie. Staramy się na bieżąco aktualizować nasz ranking, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *