Dyktafon na wykłady

Rankingi

Dyktafon Olympus WS-853 dla studentaDyktafon to użyteczne urządzenie nie tylko dla dziennikarzy ale również dla studentów i biznesmenów. Posiadanie tego małego sprzętu pozwoli nam na zbieranie informacji w naszej pracy, notowanie notatek czy też nagrywanie wykładów co docenią również liczni studenci.

Małe przenośne urządzenie umożliwi nam przechowywanie naszych nagrań z możliwością podłączenia ich pod komputer z portem USB. Dyktafony różnią się od siebie pojemnością oraz jakością nagrywanego dźwięku. Istnieje też wiele firm, jednak którą z nich wybrać? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze dyktafonu?

 

Dyktafon na wykłady

W pierwszej kolejności warto wymienić zastosowanie dyktafonu w szkolnej ławce. Urządzenie jest bardzo dobrą opcją w sytuacji, gdy jesteśmy studentami oraz musimy zapamiętać sporo notatek na wykładach. Dzięki dyktafonowi możemy w domowym zaciszu przeanalizować wszystkie lekcje i cieszyć się ogromną ilością informacji. Dyktafon na wykłady to opcja, którą docenią studenci, którzy nie lubią dużo notować w zeszycie.

 

dyktafon na wykłady

 

Najlepsze propozycje to Olympus WS-853 lub DVT2510 są to poręczne dyktafony, które oferują nam wysoką jakość dźwięku w porównaniu do ceny oraz wysoką pojemność na nasze nagrania. W segmencie dyktafonów cyfrowych przeważają pojemności od 5 do nawet 20 GB pamięci z możliwością jej rozbudowy poprzez zewnętrzne karty SD.

 

Dyktafon jaki kupić i za ile?

Wybór jest naprawdę spory. Jeśli jesteśmy profesjonalistami albo mamy zamiar nimi zostać wart zakupić porządny sprzęt, który daje gwarancję wysokiej jakości nagrań. Dla profesjonalistów bardzo ważną kwestią powinien być wybór dyktafonu z funkcją redukcji szumów.

I. Jednym z najlepszych wyborów jest klasyczny dyktafon Yescool HY-K608, który da nam wysoką jakość w dosyć atrakcyjnym budżecie. Sprzęt oferuje nam ogromną pojemność 16G co pozwala na nagrania naszych plików na niesamowitym poziomie w jakości HQ w cenie tylko 200zł.

Marka Yescool oferuje również w swoim modelu funkcje rozpoczęcia nagrywania głosem (przydatna u dziennikarzy śledczych) oraz wbudowane głośniki wewnętrzne. HY-K608 to model w pełni profesjonalny dyktafon nadający się do codziennego użytku oraz o nowoczesnym design’u.

II. Drugim ciekawym wyborem jest także dyktafon marki OLYMPUS model VN-540. Oferuje nam dość dużą pojemność oraz brak szumów podczas nagrywania. Umożliwia nam rozpoczęcie nagrania nawet gdy jest wyłączony jest to bardzo dobre rozwiązanie gdy potrzebujemy nagrać coś natychmiastowo. W opcjach dyktafonu możemy wybrać moment nagrania przez co możemy dokładnie przesłuchać dana scenę (przydatne u aktorów). Dyktafon na wykłady VN-540 jest idealnym rozwiązaniem w kategorii cenowej do 150zł.

Podsumowanie

 • przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność (do wyboru 2, 4, 8, 16, 32 GB)
 • dyktafon na wykłady powinien posiadać funkcję redukcji szumu
 • jeśli urządzenie posiada głośnik wewnętrzny pozwoli nam to na natychmiastowy odsłuch nagrania

 

Dyktafon sony do 200 zł

firma sony

Dyktafony Sony są niezawodnymi urządzeniami w przedziale cenowym od 100 do 200zł. Najpopularniejszym modelem jest Sony ICD-PX240 o pojemności aż 4 GB co daje nam 1043 godzin nagrań. Dyktafony tego producenta są bardzo poręczne, dlatego spokojnie możemy włożyć go do kieszeni oraz używać go, gdy nastanie taka potrzeba. Możemy oczywiście podłączyć dyktafon bez problemu kablem USB i przenosić nasze nagrania na komputer. Omawiany sprzęt jest jednym z najlepszych w swojej kategorii cenowej dzięki prostej obsłudze oraz jakości dźwięku.

 

Dyktafon olympus

Olympus logo dyktafony

Firma OLYMPUS produkuje dyktafony o bardzo prostej budowie, dzięki czemu łatwo i przyjemnie nam się go używa. Jest wiele osób chętnie sięgających po tą firmę ze względu na oferowane funkcje oraz ciekawe parametry w danej półce cenowej. Dyktafony Olympus są bardzo pojemne do 32 GB oraz nagrywają w niesamowitej jakości Hi-Fi. Najpopularniejszymi modelami tej marki są Dyktafon OLYMPUS WS-852 oraz Dyktafon OLYMPUS VN-541PC. Wg. rankingów są one najczęściej wybieranymi dyktafonami tej firmy.

Wyróżnia je ich prostota w użyciu oraz uniwersalność. Możemy nagrywać nimi wszędzie nie zależnie od pogody czy od rodzaju pomieszczenia bez najmniejszych szumów. Opcja warta zastanowienia dla każdego studenta.

 

Jak korzystać z dyktafonu?

Korzystanie z dyktafonu jest naprawdę proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Przedstawimy w 5 prostych krokach schemat działania.

 1. Włączamy urządzenie w momencie, kiedy chcemy nagrywać dźwięk. UWAGA: Wiele urządzeń posiada detektor dźwięku, co skutkuje automatycznym nagrywaniem
 2. Ustawiamy dyktafon w miejscu w otwartej przestrzeni dla uzyskania najlepszego dźwięku
 3. Nagrywamy rozmowę, wykład lub spotkanie biznesowe
 4. Po zakończonym nagrywaniu zapisujemy plik
 5. W ostatnim kroku możemy odsłuchać nagrania bezpośrednio na dyktafonie lub na komputerze używając łącze USB

 

A może.. dyktafon w długopisie?

Ostatnio coraz bardziej popularną opcją, szczególnie wśród młodzieży jest wybór dyktafonu w długopisie? Czy warto go kupić? Jeśli zamierzamy nagrywać lekcje w formie notatek to zdecydowanie to dobry wybór, wspomagający proces nauki. Na jakie opcje możemy liczyć wybierając dyktafon w długopisie?

 • nagrywanie dźwięku oraz obrazu
 • wysoka anonimowość poprzez ukryte nagrywanie
 • wszystkie dane można błyskawicznie odłączyć poprzez dołączoną kartę T-flash.

Dyktafon w długopisie to ciekawe opcja, dla każdego ucznia. Tego pilnego i mniej 🙂

 

Ranking 2019 – Dyktafonów dla każdego

Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa ranking z kategorii : dyktafon na wykłady. Pod uwagę przy ustalaniu rankingu wzięliśmy najnowsze trendy na takich portalach jak ceneo oraz nokaut. Zachęcamy również do komentowania i dzielenia się opiniami na temat swoich dyktafonów. Do usłyszenia !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *