CB radio

Rankingi
CB RADIO MIDLAND M-MINI
zdjęcie podglądowe

CB radio to urządzenie coraz bardziej popularne szczególnie wśród polskich kierowców. Żyjemy w kraju gdzie na drogach królują “fotoradary” i liczne “kontrole” i ograniczenia. Dzięki radiu możemy nie tylko komunikować się miedzy innymi kierowcami, ale również ostrzegać przed zagrożeniami występującymi na drodze. Za pomocą CB radia możemy ominąć korki czy spytać się o krótszą trasę, co szczególnie docenią zawodowi kierowcy.

Ważną informacją jest również, że omawiane urządzenie nie jest telefonem. Dlatego kierowca nie musi bać się o mandat podczas jazdy. CB Radio jest bardzo przydatnym urządzeniem dla osób jeżdżących w dalekie trasy.

 

Jakie CB radio do 100 zł?

CB radio możemy dostać już od około 100zł w bardzo dobrej jakości choć nie tak zaawansowane jak za 300 czy 400zł. Najbardziej popularnymi modelami służącymi do samej rozmowy z innymi kierowcami są modele takie jak np. Midland Alan 109. Posiada on aż 40 kanałów oraz moc na poziomie 4kW. Jest to CB radio bardzo dobrej jakości w porównaniu do ceny . Jeżeli jesteśmy tak zwanymi niedzielnymi kierowcami warto się w takie radio zaopatrzyć. Oczywiście istnieją, również inne ciekawe alternatywy, które będą występować w naszym rankingu.

 

Jakie CB radio do 300 zł?

W CB radiach za 300 zł możemy ujrzeć już , że jakość jest stosunkowo dużo wyższa oraz posiadają one dużo więcej funkcji takich jak:

 • blokada szumów
 • modulacja AM, FM
 • redukcja napięcia (możliwość działania w instalacjach 12V oraz 24V)

Ciekawym modelem, które warto wymienić jest BARRY AM/FM jest dobrą propozycją dla zawodowych kierowców. Dzięki prostej obsłudze oraz prostemu interfejsowi. Radio oferuje nam również szybkie przełączanie się miedzy kanałami czy możliwość odsłuchu własnej modulacji w wewnętrznym głośniku CB radia. Właściwości marki Barry docenią również fani wyglądu, ponieważ radio posiada fabryczne podświetlanie w aż 7 kolorach.

Jak ustawić cb radio? Krok po kroku

Najprostszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie fabrycznych ustawień. Jest to najbardziej popularna metoda. Jednak co w sytuacji gdy nasze CB radio nam nie działa? Jak powinniśmy je ustawić?

 1. Wybranie częstotliwości rozmowy
 2. Dobór odpowiedniej głośności
 3. Rodzaj komunikacji AM lub FM

Warto dodać, że każde radio różni się od siebie sposobem ustawiania. Dlatego, aby zrobić to najlepiej jeśli nigdy nie mieliśmy z tym styczności warto przeczytać instrukcje danego modelu zawartego w pudełku wraz z nim.

Zdjęcie podglądowe ustawień

poprawne ustawienia cb radia

Przydany poradnik video

 

Mini cb radio – alternatywa dla zawodowych kierowców

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z możliwości posiadania “mini cb radia”. Jest to model fabrycznie dużo mniejszy od normalnego sprzętu. Mini CB radio posiada prawie identyczne funkcje co jego większy odpowiednik, jednak posiada nieco bardziej “ubogi” design w porównaniu do większość zwykłych modeli.

Recenzja CRT ONE MINI

Jednym z najpopularniejszych modeli jest miedzy innymi  CB Radio CRT ONE MINI, które możemy nabyć już od 180zł. Omawiane radio posiada bardziej czytelny wyświetlacz niż jego poprzedniki oraz jest jednym z najmniejszych radio telefonów dostępnych na polskim rynku. Pomimo małych wymiarów radio zachowało funkcjonalność  oraz jest jednym z najlepszych modeli jakościowo w tym przedziale cenowym.

Recenzja YOSAN MICRO MIKRO V2

Innym modelem równie wartym uwagi jest CB radio firmy Yosan MICRO MIKRO V2. Posiada ono tytuł najmniejszego CB radia na rynku. Posiada ono 7 kolorów wyświetlacza , które możemy dowolnie ustawiać. Jest to jedyny sprzęt na rynku z funkcja FLIP – obrót wyświetlanego tekstu na LCD. Kolejną opcją jest automatyczne uruchomienie radia wraz z pojawieniem się napięcia 12V. Model V2 posiada także możliwość podłączenia zewnętrznego głośnika. Jest ono nie co droższym odpowiednikiem niż wcześniej omawiane CB Radio CRT ONE MINI lecz dodatkowe funkcje i możliwości , kalkulują się wraz z wyższą ceną.

Jak działa radio?

 1. CB Radio działa w częstotliwości 26,960-27,400 MH z zakresu C.
 2. Pasmo jest podzielone na 40 różnych kanałów, umożliwiających rozmowę
 3. Odbiorniki muszą być ustawione na tym samym kanale, tak samo jak ma się to w przypadku krótkofalówek.
 4. Radio umożliwia komunikację w simpleksie czyli sygnał może być zarówno “odbierany” jak również “nadawany”.
 5. Podłączone radio, umożliwia również nasłuch innych użytkowników na tym samym kanale

 

CB radio ranking 2019

Zastanawiasz się jakie CB radio wybrać? Sprawdź nasz ranking, w którym kierujemy się parametrem cena/jakość oraz opiniami użytkowników. Jeśli masz jakieś propozycje, które możemy dodać do naszego rankingu napisz do nas wiadomość lub zostaw komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *